Resultat från Sydvästtrial 2 i Kungsbacka 020504

Expert  Junior  Ungdom   Knatte C  Knatte N   ABBA  GUBB   STUBB

Expert (MC A)

Plac

Nr

Namn

Klass

Klubb

Märke

Varv1

Varv2

Varv3

Ettor

Nollor

Total

Poäng

1

67

Jonas Riedel

MCA

Kinna

GasGas

4

4

1

9

20

2

35

Anders Olsson

MCA

Kungsbacka

GasGas

9

13

6

28

17

3

48

Adam Thiger

MCA

Lilla Edet

GasGas

18

7

13

38

15

4

37

Calle Olofsson

MCA

Lilla Edet

Beta

15

15

13

43

13

5

36

Viktor Karlsson

MCA

Ale

Beta

13

19

16

48

11

6

12

David Hermansson

MCA

Sotenäs

Beta

18

14

21

53

10

7

20

Johannes Svensson

MCA

Partille

Beta

13

25

20

58

9

8

13

Stefan Bohm

MCA

Norrahammar

Sherco

22

22

21

65

8

9

60

Anders Ludvigsson

MCA

Partille

GasGas

23

21

23

67

7

10

19

Tomas Jagborn

MCA

Norrahammar

Beta

26

30

30

1

0

86

6

11

69

Mats Andersson

MCA

Kungsbacka

Sherco

28

28

30

0

0

86

5

12

70

Johan Lycke

MCA

Kungsbacka

Sherco

30

34

32

96

4

 

Junior (MCB, 50A, tom 21år

Plac

Nr

Namn

Klass

Klubb

Märke

Varv1

Varv2

Varv3

Tidspr

Skilje

Total

Poäng

1

15

Roger Löf

MCB

Partille

Montesa

16

21

11

48

20

2

29

Sebastian Hansson

MCB

Sotenäs

Sherco

20

16

16

52

17

3

53

Tom Nielsen

MCB

Kinna

Beta

22

18

14

54

15

4

6

Kristoffer Engvall

MCB

Lilla Edet

GasGas

25

36

32

93

13

5

46

Oscar Olsen

50A

Hillared

GasGas

33

32

34

99

11

 

Ungdom (50B)

Plac

Nr

Namn

Klass

Klubb

Märke

Varv1

Varv2

Varv3

Tidspr

Skilje

Total

Poäng

1

62

Axel Jonsson

50B

Hillared

Beta

24

23

22

69

20

2

32

Victor Carlsson

50B

Lilla Edet

GasGas

Brutit

Brutit

17

 

Knatte (50 C)

Plac

Nr

Namn

Klass

Klubb

Märke

Varv1

Varv2

Varv3

Tidspr

Skilje

Total

Poäng

1

63

Tobias Eriksson

50C

Hillared

Fantic

7

7

7

21

20

2

74

Fredrik Johansson

MC

Kungsbacka

Fantic

13

13

7

33

17

3

27

Martina Hansson

50C

Sotenäs

GasGas

17

16

12

45

15

4

59

Björn Nyckelgård

50C

Partille

GasGas

23

9

17

49

13

5

9

Daniel Persson

50C

Kinna

Beta

17

13

21

51

11

6

8

Jonas B Svensson

50C

Kinna

Beta

25

14

17

56

10

7

Anders Stenqvist

50C

Ale

Beta

24

18

19

61

9

 

Knatte (50 N)

Plac

Nr

Namn

Klass

Klubb

Märke

Varv1

Varv2

Varv3

Ettor

Nollor

Total

Poäng

1

24

David Helgesson

50N

Sotenäs

GasGas

0

2

5

7

20

2

30

Joel Dahlström

50N

Sotenäs

Clipic

10

4

9

23

17

3

16

Philip Högström

50N

Kinna

Beta

14

9

5

28

15

4

49

Mathias Hansson

50N

Sotenäs

Fantic

13

9

11

33

13

5

31

Sandra Dahlström

50N

Sotenäs

Clipic

18

9

7

34

11

6

50

Andreas Thuresson

50N

Sotenäs

Beta

14

10

11

35

10

7

51

Marcus Thuresson

50N

Sotenäs

Mecatechno

21

10

8

39

9

8

38

Fredrik Olausson

50N

Hillared

Beta

18

16

12

9

46

8

9

22

Fredrik Björkdahl

50N

Ale

Beta

14

15

17

7

46

7

10

3

Emil Jansson

50N

Lerum

Fantic

25

26

Brutit

6

 

ABBA (Motion A)

Plac

Nr

Namn

Klass

Klubb

Märke

Varv1

Varv2

Varv3

Tidspr

Skilje

Total

Poäng

1

11

Jan Hermansson

MA

Sotenäs

GasGas

4

3

3

10

20

2

14

Sören Löf

MA

Partille

Montesa

9

9

5

23

17

3

56

Anders Hansson

MA

Lidköping

Montesa

9

18

19

46

15

4

17

Jimmy Löfgren

MA

Ale

Beta

10

20

20

50

13

5

68

Per-Erik Riedel

MA

Kinna

Beta

19

21

19

59

11

6

57

Bengt Carlsson

MA

Partille

Montesa

16

21

23

60

10

7

73

Lars Hillman

MA

Trial Team Syd

Beta

11

22

30

63

9

8

28

Claes Hansson

MA

Sotenäs

Bultaco

30

28

40

98

8

 

Gubb (Motion B)

Plac

Nr

Namn

Klass

Klubb

Märke

Varv1

Varv2

Varv3

Tidspr

Nollor

Total

Poäng

1

61

Rolf Ludvigsson

MB

Partille

GasGas

3

3

3

9

20

2

44

Åke Mårtensson

MB

Hillared

Sherco

4

0

6

10

17

3

71

Ronny Andersson

MB

Kungsbacka

GasGas

3

6

3

12

15

4

34

Ove Andersson

MB

Lerum

Montesa

6

7

12

25

13

5

72

John Thedin

MB

Kungsbacka

Beta

12

11

11

7

34

11

6

41

Conny Ingemansson

MB

MK Jämke

Beta

9

12

13

6

34

10

7

33

Clas Carlsson

MB

Lilla Edet

GasGas

12

15

9

36

9

8

65

Mikael Johnsson

MB

Ale

Beta

17

13

13

8

43

8

9

54

Bengt Lundberg

MB

Norrahammar

Beta

18

17

8

5

43

7

10

64

Thomas Alfredsson

MB

Ale

Montesa

16

13

14

3

43

6

11

43

Bengt-Arne Sandqvist

MB

MK Jämke

Beta

22

13

16

51

5

12

40

Kent-Ole Lindqvist

MB

MK Jämke

Beta

12

15

27

54

4

13

39

Claes Palm

MB

Norrahammar

Beta

21

16

18

55

3

14

47

Viktor Oskarsson

MB

Sotenäs

Sherco

19

28

18

65

2

15

42

Ivan Klement

MB

MK Jämke

Beta

18

23

25

66

1

16

52

Torben Nielsen

MB

Kinna

Beta

24

24

26

74

0

17

1

Patrik Thedin

MB

Kungsbacka

Beta

30

24

30

84

18

55

Emil Miller

MB

Norrahammar

Beta

28

29

30

87

 

Stubb (Motion C)

Plac

Nr

Namn

Klass

Klubb

Märke

Varv1

Varv2

Varv3

Ettor

Nollor

Total

Poäng

1

5

Tore Andersson

MC

Kinna

Beta

9

0

3

12

20

2

58

Sören Nyckelgård

MC

Partille

Beta

6

4

3

13

17

3

4

Gösta Andersson

MC

Partille

Yamaha

9

1

4

18

14

15

4

66

Mats Johnsson

MC

Ale

Fantic

2

9

3

17

14

13

5

45

Ingvar Olsen

MC

Hillared

Sherco

9

4

5

5

14

18

11

6

25

Stefan Lindgren

MC

Ale

GasGas

5

8

5

4

14

18

10

7

7

Tommy Svensson

MC

Kinna

Beta

8

9

2

19

9

8

26

Joar Bergman

MC

Ale

Montesa

9

7

10

26

8

9

10

Göran Gunnarsson

MC

Ale

Montesa

11

17

16

44

7

10

18

Joakim Sjögren

MC

Hillared

Aprilia

21

17

14

52

6

11

23

Claes Björkdahl

MC

Ale

Montesa

25

28

28

81

5

12

2

Björn Jansson

MC

Lerum

Yamaha

4

7

Brutit

Brutit

4